Pas kualifikimit me Spanjën, reagon Ambasada e Rusisë në Tiranë

mbasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar pas fitores së Rusisë përballë Spanjës me anë të 11-metërshave.

Baby Boo

Koha e rregullt midis dy ekipeve përfundoi me rezultatin 1-1 dhe skuadrat u detyruan ti drejtohen shtesave.

Atmosfera në stadium ishte elektrizuese pasi tifozët vendas kërkonin me çdo kusht fitoren e ekipit të tyre.

Megjithatë “ruleta ruse” ka qenë me vetë rusët dhe kjo ndeshje përfundoi me kualifikimin e tyre. Ambasada ruse në Tiranë ka shkruar: “E pabesueshme. Sa krenarë jemi sot!”.

Image