Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendi do të fryjë një erë e lehtë.

Baby Boo

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri më 3 gradë Celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 9 deri më 17 gradë Celsius.
Temperatura më të ulëta, reshje të shiut dhe borës, prej ditës së mërkurë paralajmërojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.