Parashikimi/ Çfarë moti do të kemi sot dhe ditëve në vijim?

Cilësia e ajrit do të luhatet përreth vlerave mesatare dhe të mira, e orëve të mbrëmjes do të kalojë edhe në vlera të pashëndetshme.

13.03 – Ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.
14.03-15.03 – Ditën e shtunë më ftohtë, kryesisht me vransira dhe riga lokale shiu. Në mbrëmje vranët dhe me reshje të dobëta shiu. Të dielën ftohtë, kryesisht vranët. Pasdite dhe në mbrëmje me reshje të dobëta shiu. Në vise kodrinoro-malore borë.
16.03 – Kryesisht me diell. Në mëngjes ftohtë.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 2C deri në 5C, e maksimalet nga 18C deri në 21C, ndërsa në fundjavë do të zbresin në 5C deri 11C.
Do të fryejë erë e lehtë nga jugperëndimi 1-3m/s, e në fundjavë erë mesatare nga verilindja 4-8m/s.
Shtypja atmosferike do të pësojë rënie përreth vlerave normale, e nga fundjava do të shënojë rritje.

Baby Boo