Para se të shkojë në Kuvend, Kurti përqafon vajzën e Astrit Deharit

Para se të niset drejt Kuvendit të Kosovës, ku pritet të raportojë para deputetëve për dialogun, kryeministri Albin Kurti bëri homazhe në nder të aktivistit Arbënor Dehari.

Baby Boo

Në 7 vjetorin e ndarjes nga jeta të Deharit, Kurti ishte tek varrezat së bashku me deputetë, ministra e aktivistë të Vetëvendosjes dhe familjen Dehari.
Lëvizja Vetëvendosje publikoi në Facebook disa fotografi të homazheve dhe të kryeministrit teksa përqafon vajzën e aktivistit Astit Dehari.

“Arbënori ka qenë dhe është frymëzim jo vetëm për aktivistët e Lëvizjes tonë, por për të gjithë ata që refuzojnë̈ të nënshtrohen e me vullnet të fuqishëm përfshihen nëpër beteja për më shumë drejtësi e barazi shoqërore. Abënori ishte shembull i aktivistit punëtor e modest. Ai bënte bashkë teorinë dhe praktikën, kishte thellësi politike e prirje të madhe organizative”, thuhet në postimin e VV-së.

Restorant Lumare