Pak pas mesnatës ka pasur tërmet në RMV

Observatori Sizmologjik i Maqedonisë së Veriut gjatë mbrëmjes në ora 00:43 ka regjistruar tërmet e epiqendër 71 km në jugperëndim të Shkupit në Rostueshë, ndërkaq zona epiqendrore Tetovë-Gostivar.

Baby Boo

“Tërmeti ka pasur magnitudë prej 3 ballës dhe është ndjerë në pjesën jugperëndimore me intensitet prej III-IV ballësh sipas Shkallës Evropiane Makrosizmike”, thuhet në njoftimin e Observatorit./Portalb