Nesër dita më e nxehtë e verës, ja kur pritet të bien temperaturat

Shkupi, dhe  duisa qytete te tjera janë qytetet që janë përfshirë këtë fundjavë nga vala e të nxehtit afrikan.

Baby Boo

Këtë të shtunë termometri ka arritur vlerën maksimale 34 gradë në disa zona të vendit.

Por parashikimet flasin që temperaturat të tejkalojnë vlerën e 37 gradëve përgjatë të dielës, duke e bërë ditën më të nxehtë të verës.

Restorant Lumare