Ndjehet tërmet në afërsi të Gostivarit


Një tërmet me magnitudë 2.2 është regjistruar sot afër Gostivarit.
Epiqendra ishte 20 km nga qyteti dhe në një thellësi prej 9 km.
Këto ditë janë ndjerë tre tërmete në të njëjtën zonë. Nga tërmetet u lëkundën Tetova, Gostivari, Mavrova.