MYSLIM MURRIZI NUK PËRMBAHET NDAJ GAZETARIT JETMIR OLLDASHI: DJE MA PASKE MARRË PRAPË NË GOJË. TË JESH DEMOKRAT O HETUES I BABALES…(E PLOTË)


Deputeti i PD, Myslim Murrizi reagon pas lajmeve të publikuar se ky i fundit ka qenë i dënuar për korrupsion.

Në një reagim të gjatë në profilin e tij në Facebook deputetit i drejtohet ashpër gazetarit Jetmir Bushati, i njohur is ‘regjistruesi i Babales’, pasi ky i fundit publikoi ditën e djeshme lajmin në portalin që drejton Boldnews.

Me një gjuhë të ashpër deputeti shprehet se për të sqaruar të vëretetën zgjedh të publikojë edhe vendimin e gjykatës që sipas tij i dëshmon pafajësisë.

më poshtë shkrimi i plotë i Myslim Murrizit:

NJE SQARIM PER DEMOKRATET DHE ATA QE ME KANE BESUAR ME VOTEN E TYRE PREJ 28 VITESH,.

Dhe” dy “ fjale, per nje felliqesire qe fsheh koken dhe shet B… per 5 leke pas nje port-HALEJE qe quhet

BOLD-BABALENEËS.

Per te gjithe DEMOKRATET, e veçanerisht ata Lushnjare, po publikoj vendimin e gjykates se larte me 5 gjygjtare te PAFAJSISE time.

Si dhe statistikat e nje instituti te pavarur per punen e deputeteve dhe sa here kane folur sejcili ,nga dita qe kemi hyre ne kuvend, botuar dje ne te gjitha mediat.

Shifeni dhe sejcili te gjykoj se nga eshte e verteta.

Ndersa per ty felliqesire i pa moralshem e pa pike personaliteti, burrerie integriteti e kurajo qe te me dalesh perballe, ashtu surrat i dhj…. siç je ne fakt por qe fshihesh si ku… pas nje porthaleje po te them

“ DY” fjale.

E keto dy fjale po paten mendere le ti degjojne ose lexojne edhe plehrat e kazaneve qe te ushqejne ty dhe paguajne port-halen tende.

Te ka hipur nje oreks i madh ty dhe atyre qe te paguajne port -halen ,qe te ma maresh ne goje gjithe javen, pa pushim fare …. emrin.

Here me “ ofendove” se jam BEJ, por une u kenaqa.

Pastaj ma more perseri ne goje… emrin , se gjoja nuk jam DEMOKRAT se me paskan hequr nje gjobe keta te pushtetit.

Pastaj ma more perseri ne goje … emrin se paskam kercenuar nje anonim kopil brigadieresh qe njelloj si ju por me nje emer fallco bente “ trimin” ne fb.

E dje si dite e premte ma kishe mare ne goje perseri … emrin se qenkam i denuar per korrupsion.

Nuk kam as kohe as deshire te sqaroj felliqesira qe mendojne se behen faktore duke pergjuar babalen , qe ti vinin gjobe shokut te babales.

Me ty felliqesire Jetmir Babale Olldashl-leshi e kam, dhe me ata qe te trajtojne si prostitute me pagese , por me nje çmim te barabarte me ato k qe rrine tek bishti i zhurit ne uren e Rrogozhines.

Se pari une nuk jam besimtare kristian qe te zbatoj parimin e bibles, qe kur pushteti apo pushtetaret qe zaptojne karriken e shtetit, ne emer te pushtetit , te me gjuajne ne njeren faqe, une ti kthej tjetren.

Perkundrazi une jam i parimit qe kush tenton te me gjuaj ne njeren faqe, do ta godas me gjithe fuqine qe me jep i madhi zot, ne te dyja faqet, apo ne surrat nese ka.

Prej 17 vitesh qe merem me biznes, kam qene korrekt me ligjin, tatimet dhe taksat, e per rrjedhoje nuk ka patur as bir NENE e as bir Ku… te me vendose gjobe.

Ndaj ate gjobe prej 1 milion lekesh te vendosur nen ndikimin politik te ish kryebashkiakut te Kavajes, kontigjentit te shkarkuar roshi, e kam ankimuar ne gjykaten administrative Durres.

Pas saj kam bere ankese ne institucionin perkates dhe eshte shfuqizuar gjoba.

Te jesh DEMOKRAT o jetmir babale olldashi , nuk do te thote qe te jeshe as legen si ti qe pergjon e pret ne bese ata qe pi kafe, e as dhjaks e spurdhjak qe kerkon te ushqehesh nga shitja apo prerja ne bese e atyre qe te kane dhene buk.

Te jesh DEMOKRAT o hetuesi i babales, nuk do te thote qe te jesh bythpambuk e skuth , qe fshihesh pas port-haleve, por dil edhe ti nese ke surrat perpara e te flasim per çfare te duash.

Paske thene qe une shkruaj ne fb se nuk kam folur ne kuvend, e nuk kam dalur ne konference shtypi tek PD!!!

Plasi syte dhe shikoi sa here kam folur ne kuvend dhe komision.

Une FLAS o kopil i BOLD-BABALENEËS dhe nuk jam tip qe “ recitoj” apo lexoj

“ hartime” te shkruara, ndaj une nuk vuaj nga kompleksi i te dukurit neper ekrane si ato qe japin lajmet.

Une keshtu siç jam, keshtu kam qene prej dhjetori 1990, dhe keshtu do te jeme.

Une kam qene deputet ne vitet 1997-2001 kur votohej me emer dhe PD, mori gjithsej 16 deputet, e ti ne ate kohe o babale videorregjistrues ke qene ne P…S…

Dje ma kishe mare perseri ne goje, ti dhe ata qe fshihen pas teje …. emrin se qenkam i denuar.

Po te publikoj vendimin e kolegjit penal te gjykates se larte nr 423 date 25 04 2007 te pafajsise time, dhe nuk eshte nga dy gjygjtare, por nga 5 gjygjtare, o felliqesire qe kerkon te shpifesh nen masken e nje port-haleje ordinere.

Qe te quhesh i denuar o jetmir bold-babaleneës, duhet ta dish qe duhet te mbarojne te tria shkallet e gjykimit, e jo ti denoj fytyra jote ne nje paçavure port-haleje.

Koha kur qytetaret denoheshin nga zeri i popullit, qe ishte njelloj paçavure mashtruese si port-haleja jote, ka mbaruar ne 8 dhjetor 1990.

Dhe ne vitin 2007 , une jo qe nuk kam qene deputet, apo ne pushtet, por perkundrazi kam qene “ armik” sepse fale kurajos dhe dinjitetit kam kaniduar i pa varur ne zonen time elektorale ne vitin 2005.

Sepse edhe ne ate kohe felliqesira si soji yt, por qe sot nuk lene gje pa thene per PD apo Berishen e Bashen, kishin shpifur çfare u kishte pjell mendja tek Berisha si mero baze leshi e kompani, dhe me zevendesuan me nje ish spiun te sigurimit te shtetit.

Dhe ato 5 gjygjtare , as i njoh e as i kam takuar kurre nje here te vetme ne jeten time.

Ti felliqesire jetmir babale pergjuesi, aludon se i paska hequr vetingu dy prej tyre.

Po cili veting?

Ky i xhorxh babale sorrosit qe tashme ka dale ne drite se çfare mender vetingu eshte???

Po kush veting i paska hequr, ai i romana luse me donald vllahutinin, qe po gradon çdo dite prokurore dhe gjygjtare hajdute qe jane nen sherbim te mafies,bandave, droges dhe politikes???

Ky mender vetingu qe behet me telefon nga rama???

Po ate qe me denoi se ashtu e urdheruan ish gjygjtarja Mimoza Maçi, a e di ti qe dy muaj me pas e kapi “ vetingu” i perendise???

Po prokuroren gjys enveristo-tranvestite, te kesaj “ video-çeshtje” te sajuar a e njeh se çfare perfaqeson??

Po ai qe zbatoi porosine e felliqesirave si surrati yt ne apel ,dhe la ne fuqi vendimin e te ndjeres mimoza maçi, a e di kush eshte????

E pra edhe ai eshte ish kryetari i gjykates se apelit Durres qe shiste vendime favorizuese per bizneset qe i benin peshqesh biletat per ne kampnou te Barcelones, dhe prokurore apeli nje ish kryetar i hetuesise se rrethit Lushnje ne komunizem.

Po opgj qe hetoi siç e porositen a e di ti felliqesire se kush ishte??

Ishte nje qe dy muaj me pas u arrestua per mitmarrje dhe beri 2 vjet burg.

Epo une nuk paguaj o funderrine e i pa fytyre, qe fsheh koken pas nje port-HALEJE felliqesire dhe shet B… per pese leke, dhe nuk ka as bir nene e as bir K.., apo lavire me pagese si surrati yt, qe te me ver gjobe.

Ndaj porositi edhe “ TUTORET” qe te detyrojne per nje rroge , e qe te keq perdorin ne ekstrem, se une nuk e rruaj fare K…. rahun nga ajo ane.

Dhe po ke kurajo apo burreri, se moral e dinjitet nuk te ka ngelur me ,pas asaj qe te gjithe Shqiptaret te njohin me

“ radio lojen” babale- gone qe doje te merje “ yllin” e arte, bujrum dil nga dhoma me drita ROZE, ku te kane “ punesuar” dhe lere 2-3 ore turnin e punes, se te ngeli gjithe jeten, goja plot.

Dil se mund te te bej “ synet” nga gjuha( llapa), dhe mund te shpetosh dhe ti, nga ajo pune qe ben.

Ju thuaj “ tutoreve” qe nuk kam gjuhe per tua mare me ne goje,,, emrin, te gjithe atyre qe ju mendoni se ju prishin delirin, e qe duke luftuar te tjeret , beheni faktore vete.

Sejcilin nga ne, i njeh me mire se çe njohim ne veten, lagja, fshati , pallati, rrethi apo qarku ku mendojme te hiqemi si udheheqesa, duke u krekosur para kamerave.

Tu japim shancin QYTETAREVE qe me voten e tyre te zgjedhin drejtperdrejt deputetet, dhe pastaj te shikojme sa na vlen lekura githsejcilit.

Biem rehat te gjithe, edhe nga

“ gara” se kush del me shume si “ koferencier” duke lexuar hartime, apo duke “ recituar” te njenjet “ VJERSHE” gjith kohen.

Po ashtu hajde te krijojme nje komision HETIMOR per pasurite e 140 deputeteve, qe te mos quajme hajdutin biznesmesmen, e biznesmenet KULAK.

Une jam i gateshem jetmir babalja , qe deputetet te zgjidhen me emer, dhe te hetohen pasurite e te gjitheve, duke filluar nga pasuria ime e para.

Kur te shkosh ne shtator tek prokuroret jetmir babale olldashi, ju thuaj qe te hetojne edhe pasurine time, edhe formularin e dekriminalizimit qe une kam plotesuar para se te behesha deputet.

Kuptoht pasi te mbarosh” punet” e tua.

Te fala bej te gjite “ stafit” te BOLD-BABALE-NEËS, dhe

“ tutoreve” tuaj.