Mynih:25 vjeçarja vritet me thikë


Një grua është vra dhe katër persona tjerë janë plagosur në një sulm me thikë që ndodhi sot në Mynih, njoftojnë mediat gjermane. Siç raporton “Bild”, një grua 25 vjeçare është vrarë, nëna e saj ka mbetur e plagos rëndë, ndërsa i plagosur është edhe vëllai i viktimës. Po ashtu “Bild” raaporton se i dyshuar pë sulmin është një 19 vjeçar.