Moti sot në vendin tonë


Moti sot në mbarë vendin do të jetë kryesisht me vr*anësira dhe kushte për reshje shiu. Do të fryj erë e dobët kryesisht nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 29 gradë Celsius.
Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vr*anësira. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsius.