Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira, periudha dielli dhe më ftohtë. Do të fryj erë e matur ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar dhe nga drejtimi jug-verior. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës në pjesët perëndimore do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 16 deri në 21 gradë Celsius.