Thellohet tragjedia në Greqi, shkon në 74 numri i viktimave

A fire engulfs a store during clashes between protesters and riot police near the Greek parliament in Athens on February 12, 2012. Greek police fired tear gas at petrol bomb-throwing protesters outside parliament, where tens of thousands had massed in a rally against austerity plans being debated by lawmakers. Police said some 80,000 protesters had gathered outside the building where debate on the plan imposed by the country's international creditors -- the EU, the IMF and the European Central Bank -- was ongoing before a late-night vote. AFP PHOTO / LOUISA GOULIAMAKI

Numri i të vdekurve nga zjarret në Greqi ka shkuar në 74 viktima dhe 187 persona të tjerë janë të plagosur.

Baby Boo

 

Sipas zëdhënëses së shërbimit zjarrfikës të kryeqytetit grek bëhet me dije se mes viktimave dhe të plagosurve ka edhe fëmijë. Ndërkaq dhjetra persona vijojnë të jenë të zhdukur, ku mendohet se janë mes viktimave.

 

Përgjatë ditës së djeshme edhe gjatë natës, në tri zona të ndryshme të Athinës ‘shpërthyen’ 15 vatra zjarri, ku situata më dramatike ishte në fshatin bregdetar Mati.


Restorant Lumare