Moti sot në Maqedoninë e Veriut


Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe i freskët. Në disa vende do të ketë reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 16 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 19 deri 26 gradë Celsius.
Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të zbresin deri 24 gradë Celsius.