Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore.

Baby Boo

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 21, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri 38 gradë celsius. Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë me temperatura mbi 30 gradë celsius.