Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë kryesisht me vr*anësira dhe i ftohtë. Gjatë ditës dhe në mbrëmje me reshje të shiut lokal, në viset malore me reshje të borës. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa pasdite përgjatë Vardarit era do të jetë e përforcuar, nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij 5 deri në 10 gradë.
Në Shkup moti do të jetë me vr*anësira dhe me erë mesatare nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të zvogëlohet në 3 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 6 gradë Celsius.

Baby Boo