Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe me vranësira mesatare në pjesën perëndimore dhe lindore.

Baby Boo

Në mëngjes do të ketë kushte për mjegull. Në pjesët perëndimore të vendit do të fryjë erë veri-perëndimore, kurse temperatura minimale do të lëviz nga -9 deri -1 gradë celsius ndërsa temperatura maksimale do të lëviz nga 1 deri 9 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare dhe do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperatura do të jetë në intervalin nga -6 deri 2 gradë celsius./Telegrafi/