Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa do të fryjë edhe erë e përforcuar veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 31 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet që temperaturat të jenë në rritje, ndërsa të premten dhe gjatë fundjavës vranësirat do të rriten./Pacensure

Baby Boo