Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni pritet paradite të jetë i freskët edhe me vranësira. Më pas, sërish pasdite do të ketë shira të herëpashershme, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshëm dhe me bubullima.
Në disa vende pritet të ketë dhe breshër.
Temperatura minimale do të jetë 11°C kurse ajo maksimale 30°C.
Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri më 29°C.
Ditë të mbarë!
Baby Boo