Mogherini para deputetëve: Është koha të filloni vrapin drejt BE-së!


Është koha që të filloni vrapin. Vrapin bashkë me miqt dhe fqinjët tuaj dhe do të arrini larg. Kështu tha mes tjerash komisionerja evropiane Frederika Mogerini në fjalimin para deputetëve në Parlamentin e Maqedonisë, shkruan Gazeta Lajm.

“Në Shkup pashë një shoqëri multietnike e cila është e gatshme të bëhet pjesë e familjes evropiane”, tha Mogerini.
“Kjo ishte një detyrë e rëndë, por ju ia dolët”, theksoi zyrtarja e lartë evropiane, duke shtuar se Maqedonia ka tejkaluar krizën më të keqe politike.

Baby Boo