Mickoski takohet me Vuçiqin: Minishengeni s’duhet parë si alternativë ndaj BE-së

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka realizuar takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.
Në takim është biseduar për bashkëpunim mes partive simotra në kuadër të EPP-së si dhe për iniciativën e Mini-shengenit.

Baby Boo

“Vuçiq dha mbështetje për pozicionet për zhvillimin e bashkëpunimit dhe miqësisë, si dhe për nismën “mini Shengen”, e cila nuk duhet parë si një alternativë ndaj Bashkimit Evropian, por si një mënyrë për të kapërcyer barrierat për vendet në zhvillim”, ka shkruar Mickoski.