Mesazhi prekës i djalit të motrës: Ah moj teze sa me pa durim e prite me ardhë djemt prej gurbeti…

Dje ka humbur jetën në një aksident trafiku Jeton Sadikaj nga Sopia e Suharekës bashkë me nënën, gruan dhe dy fëmijët e tij,

Me të marr lajmin tragjik, kan filluar edhe të shkruhen rreshta prekës për të nga shokët miqët dhe të afërmit e tij dhe të familjes së Jetonit.

Ja çka shkruajnë ata:

Shok um the Se ke mem Prit ? kena mu taku ne Kosov ZOTI I MADH po i merrka ngat veti Me te Mirët Gjithmon Do te kujtojm me mall..
Pusho i Qetë Shok te qoft i Lehte Dheu i Vendlindjes ??

Kur e humb 1 bashkevendas Fshati im, më vdes një pjese në shpirtin tim …
Ngushëllime familjes Sadikaj ! Allahu ju shperbleft me xhenet Engjuj ?

Pse o zott i merr personat me tmir
Pse o zott mu perserit e njejta ngjarje mas 28 vitev.
Allahu ju shperbleft me xhenetin Firdaus te gjithve ????????????

Ah moj tezja jeme ishalla ju shperblen zoti me xhenet, sa me padurim e prite diten qe te vin djemt me nuse e me fmi prej gurbetit, sa me gzim me tregove kur kemi fol ne telefon sa po knaqesh e qe je tuj kalu mir, e sot e mora ket lajm trondites ,per ket tragjedi sa veshtir jeta jote mej rrit 3 djem jetima po nuk u dorzove kurr e ja dole sikur nje burrnesh e fort.
Nuk po muj me besu qe ka ndodh kjo tragjedi nuk po muj me besu.
Kjo dite e diel na tronditi te gjithve pasi morem lajmin se tragjikisht humbi jeten mbesa jonë albesa bashkshorti jetoni dy femijët dhe nena e jetonit
U prefshi ne paqe ?????

Baby Boo