fbpx

Mentori i Putinit, paralajmëron arrestimin kryetarit të Maqedonisë nga CIA

Aleksandr Dugin, President i Lëvizjes Ndërkombëtare të Euroazisë dhe një nga udhëheqësit e mendimit politik të Rusisë njoftoi se Kryeministri maqedonas Zoran Zaev nën presionin në rritje nga CIA dhe se shumë shpejt do të jetë e mundur arrestimi i rusofilit Gjorge Ivanov.

Ai dha njoftimin në profilin e tij zyrtar në Facebook.

“Paralajmërim: Në Maqedoni, një grusht shteti mund të arrihet shumë shpejt. CIA nën presion është duke u përgatitur për të arrestuar Ivanovin”, shkruan Dugin në Facebook.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.