Menduh Thaçi: Është kry puna me Alternativën, ata do të jenë pjesë e Qeverisë

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi ka thënë sonte në Klan Debat se futja e Alternativës në qeveri është punë e kryer, por që Zaev dhe Ahmeti nuk e thonë këtë publikisht pasi do të krijojnë tronditje.

Thaçi ka thënë se katër deputetët e Alternativës do ti bashkohen ekzekutivit dhe do të marrin poste në ekzekutiv dhe kjo është punë e kryer.

Baby Boo

Partnerët më të mëdhej të koalicionit nuk flasin hapur për këtë pasi do të krijojnë tronditje te Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, ka deklaruar Thaçi në Klan Debat.

Kliko këtu për videon