Masakër në Vlore/ 8 të vrarë


Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur para pak çastesh në Resulaj të Vlorës. Dyshohet se deri tani janë 8 persona të vdekur dhe disa të plagosur.

Dyshohet se personi që ka qëlluar është me probleme mendore. Ndërkohë që viktimat dyshohet se janë nga i njëjti fis.

Burime nga policia bëjnë të ditur për se autori që ka kryer masakrën dyshohet të jetë një 24 vjeçari, i cili pas aktit është larguar nga vendngjarja. Në ndjekje të tij janë vënë forcat RENEA.