“Luftë” në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, grekët përgjakin tifozët kundërshtar

Një pamje e rëndë ka ndodhur në Athinë të Greqisë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Sigma Doors

Ajax Amsterdam është mysafir i AEK-ut në kuadër të fazës së grupeve.

Por tifozët mysafir janë lënduar rëndë, ku disa prej tyre janë përgjakur gjatë qëndrimit në stadium.

Holandezët janë sulmuar nga vendasit edhe me fishekzjarrë dhe mjete të forta. /IndeksOnline/