LSDM dhe BDI drekojnë së bashku në një restorant në anën greke/FOTO


Pas procedurës së nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, në pjesën greke të Prespës në një restorant janë mbledhur për të festuar deputetë dhe funksionarë të LSDM-së dhe BDI-së, njofton Portalb.mk.
Nga BDI mes tjerëve janë: Nevzat Bejta, Izet Mexhiti, Ejup Alimi.
Ndërkaq kryeministrat Zaev dhe Cipras si dhe delegacioni tjetër ministror është në pjesën maqedonase të Prespës, gjithashtu për drekë.