Lojtari i Chelseat e mban fjalën, e heq live mjekrrën pas triumfit në Champions League

Soccer Football - Champions League Final - Manchester City v Chelsea - Estadio do Dragao, Porto, Portugal - May 29, 2021 Chelsea's Cesar Azpilicueta and teammates celebrate with the trophy after winning the Champions League Pool via REUTERS/Pierre-Philippe Marcou

Chelsea pati shumë arsye për të festuar mbrëmë. “Blutë” e Londrës u kurorëzuan me trofeun e garës më të madhe evropiane për klube, Champions League për herë të dytë në histori.
Chelsea mposhti Manchester Cityn në finale me rezultat minimal, 0:1, falë golit të Kai Havertz në minutën e 42-të të ndeshjes.

Baby Boo

Në prononcimin pas ndeshjes, futbollisti i Chelseas, Jorginho lejoi gazetarin që t’ia heqë mjekrrën në transmetim të drejtëpërdrejt.
Ai kishte thënë se nëse do të fitonte Ligën e Kampionëve me Chelsean do të rruhej live.
Jorginho e mbajti fjalën e dhënë, dhe në intervistën e realizuar pas fitores ndaj Manchester Cityt, gazetari ia hoqi mjekrrën në transmetim direkt.