“Liria ka emër”, Leonora Jakupi e konfirmon pjesëmarrjen në protestë të dielën

Këngëtarja Leonora Jakupi ka bërë të ditur se do marshojë së bashku me protestuesit tjerë të dielën, më 2 prill, në mbështetje të luftës së UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre.

Kështu ka njoftuar Leonora përmes një postimi në Instagram.

Marshi do të niset nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”.

Ideatorët e platformës “Liria ka emër, Eliza Hoxha dhe Ismail Tasholli, kanë thënë se ish-krerët e UÇK-së nuk janë duke u përballur me procesin gjyqësor për shkak të emrave të tyre të përveçëm, por për shkak se me emrat e tyre lidhet epoka më e ndritur e historisë sonë të re.

Baby Boo