Lajmi i fundit: Një i vdekur dhe 26 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Nga 404 teste të realizuara brenda 24 orëve, 26 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, me çka numri i të infektuarve në vendin tonë ka arritur në 1.326. Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Shkup, gjithsej 11.

Baby Boo

Në Kumanovë janë regjistruar 2 të infektuar, në Tetovë 3, në Strugë 6. Në Mansatir, Gostivar, Vinicë, Negotinë ka nga një të infektuar.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shkup është regjistruar edhe një viktimi si pasojë e Covid0-19. Numri i të vdekurve në vendin tonë shkon në 57.