Ky është i riu që u mas*akrua me thikë në Elbasan


Ky që shihni në foton e mëposhtme është 28-vjeçari Florenc Kovaçi, i cili u vr*a me thi*kë mbrëmjen e djeshme në Elbasan.
Në këtë ngjarje i pl*agosur mbeti edhe vëllai i tij më i vogël 19-vjeçarit Mikel Kovaçi në Elbasan.

Baby Boo

ABC News raporton se autori i këtij kr*imi është Ardit Hida 24 vjeç, i cili u arr*estua vetëm pak pas ngjarjes. Gjatë operacionit për kapjen e tij policia gjeti dhe sekuestroi edhe thikën me të cilin autori i mori jetën 28 vjeçarit.
Përpara bluve autori e ka pranuar autorësinë e vr*asjes dhe të pl*agosjes.
Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një sherri me thi*ka mbrëmjen e të premtes që agravoi në përdorimin e ar*mëve të ftohta çka solli edhe këtë bilanc tr*agjik.

Viktimë nga kjo ngjarje ka mbetur një djalë 28 vjeçar, ndërsa vëllai i tij i vogël 19-vjeçari Mikel Kovaçi ka mbetur i pl*agosur. Gjendja e tij shëndetësore raportohet se është e rëndë.
Zyrtarisht, policia e Elbasanit tha se ngjarja ndodhi rreth orës 19:50, në lagjen “Qemal Stafa”. Paraprakisht dyshohet se gjithçka erdhi pas një konflikti për motive të dobëta mes dy vëllezërve dhe disa personave të tjerë.