Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Fury – Seferi


Tyson Fury do të rikthehet sonte në ring pas tre viteve.Fury do të rikthehet në ring dhe do të ndeshet me boksierin shqiptar, Sefer Seferi, përcjell Fakte.

Tyson dhe Seferi do të ndeshen në ‘Manchester Arena’ në praninë e 21 mijë tifozëve.

Fury dhe Seferi pritet të dalin në ring deri në orën 23:00, sipas mediave britanike.

Fury nuk ka boksuar që nga nëntori i vitit 2015, kur e mposhti legjendën Wladimir Klitschko. Kurse Seferi nga 23 meçe ka vetëm një humbje.

Meçin mund ta shikoni në këto linqe: