Agjërimi para finales? Salah merr këtë vendim

Ramazani ishte një aleat më shumë për Realin në kuadër të finales së Champions-it, për faktin se tre futbollistë të Liverpulit, Sadio Mane, Mohamed Salah dhe Emre Xhan agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të fesë islame.

Baby Boo Tinex

Por, me sa duket Jyrgen Klop e ka zgjidhur përfundimisht problemin me ushqimin e futbollistëve të tij për finalen e 26 majit dhe rrezikun që ata të mos vinin në formë për ndeshjen kundër Realit.

Myftiu i Madh i Egjiptit u ka dhënë leje sportistëve të kombëtares që ta shtyjnë agjërimin pas Botërorit, duke cituar se Kurani e parashikon një gjë të tillë për personat që janë në kushtet e pamundshmërisë për shkak të sëmundjes apo udhëtimeve.

Restorant Lumare