“Këpuca e Artë”, Kane e kalon Ronaldon e Lukakun

Kane është golashënuesi më i mirë aktualisht në Botëror, me pesë gola.

Anglia e ka shkatërruar Panamanë, duke e mposhtur 6-1. Për “Tre Luanët” shkëlqeu sulmuesi, Harry Kane, që realizoi het-trik.

Pas këtyre tre golave, Kane ka shkuar në kuotën e pesë finalizimeve në Kupën e Botës në Rusi, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon e Portugalisë dhe Romalu Lukakun e Belgjikës, me nga katër gola, shkruan Gazeta Express.

5 golashënuesit më të mirë:

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/kepuca-e-arte-kane-e-kalon-ronaldon-e-lukakun-551743/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Baby Boo