Ka rënë dukshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë


Ministria e Shëndetësisë ka publikuar rastet e të vd*ekurve dhe personave të prekur me Covid-19 në Kosovë.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.481 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.274.156 doza të vaksinës.

Deri më sot 503.498 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 4.322 testime, 77 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vd*ekjes. Sot janë shëruar 696 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.758. Në total numri i rasteve aktive është 4.176.