“Ju lutemi hapni xhamijat, apel deri te BFI-ja”

Apel deri tek BFI-ja te hap xhamijat dhe mos te manipulojni me popullin musliman ne ket vend siq po manipulojn instucionet relevante ne Maqedonin e Veriut me BFI-ne

Baby Boo

Ju lutemi hapni xhamijat deri sa nuk ka ndodh naj problem ma i madh edhe masanej mos te dini se ku ta gjeni fajin.

Mbreme maqedonasit pravosllav i shkelen gjitha ligjet e ores policore mos u bani qe ju nuk keni pare apo skeni ndegju dicka te till se gjitha poratalet e nxoren po mediumet maqedonase e fshehin ket gje
Ne si musliman te ketij vendin e treguam kulturen e deshmuam vetin disa xhumaja xhamit ishin te mbyllura per at ne prag e kemi muajin e shejnt te Ramazanit dhe ju bej apel qe te mirni masa se mund te eskalon problemi edhe ju hoxhallar ngriteni zerin dhe jepni presion qe mos te presim muajin e Ramazanit me xhami te mbyllura

Masi nuk paska ligj kishat ortodokse me u mshel ateher te jemi te barabart edhe xhamijat nuk ka ligj te mshilen po ne treguam kulturen dhe frymen islame se ne dim edhe te respektojm rekomandimet te vendit dhe ato botrore por edhe ju parti qe jeni ne qeveri ngriteni zerin mos lejoni te na shkelin siq na kan shkel me vite dhe shekuj edhe ne si komun ku jetojn mbi 90% shqiptar musliman e treguam vetin se nuk kishte asnje i smure prej Covid-19 ata duhet te marin shembull tek na a jo ne te jemi te shkelurit nga instuticionet relevante ne shtet.

Ju lutemi mos e humbni ket shkrim

Me respekt Rexhep Ismaili