Joachim Löw: Faji im eliminimi i Gjermanisë për largimin vendos nesër


Goditja e Koresë së Jugut ishte e pabesueshme Gjermania është jashtë Botërorit të Rusisë duke vendosur kështu surprizën më të madhe deri tani. Trajneri Joachim Löw nuk gjen justifikime dhe u del përballë kritikave edhe pse shpjegimi i një dështimi të tillë nuk është i lehtë.

“Është e qartë se duhet të marr përgjegjësitë e mia për atë që ndodhi. Kam nevojë për disa orë për të kuptuar atë që ndodhi. Nuk e prisja një humbje nga Koreja e Jugut. Isha optimist. Edhe për mua zhgënjimi është i madh. Do të pres deri nesër. Do të ketë disa mbledhje ku do të vlerësohet e ardhmja” – tha trajneri pas humbjes. ©LAPSI.al