Jo një, po dy ndeshje – Tyson Fury vs Anthony Joshua ndodh këtë vit!


Ndeshja e shekullit në boks mes Tyson Furyt dhe Anthony Joshuas do të ndodhë më në fund.
Gazetari i njohur i ESPN, Mark Kriegel ka treguar se promotori i Joshuas, Eddi Hearn ka konfirmuar se dy kampet kanë nënshkruar një marrëveshje që përfshin dy lufta për titull të peshave të rënda.
Të dy ndeshjet pritet që të zhvillohen gjatë këtij viti