Ish ushtari i UÇK së: Jo referendumit, pa zgjidhjen e statusit të veteranëve (FOTO)

Ish ushtari i UÇK-së Zejni Demiri, i ka dërguar së fundmi një lehtër të hapur kryetarit të Bashkimit Dëmokratik për Integrim, me kërkesë për të zgjidhur statusin e veteranëve të UÇK-së.

Demiri ndër tê tjera shkruan: “Zoti Ahmeti, nuk do të lejojmë që ish ushtarët e UÇK-së dhe familjet e veteranëve te luftës të dalin të votojnë referendumin, deri sa ende nuk është zgjidhur problemi i statusit të veteranëve të luftës”

Në letrën e tij, ish ushtari i UCK-së thotë se urgjentisht duhet të merren masa nga kryetari Ahmeti. Ai pret reagimin e Ahmetit, ditëve në vazhdim!/Pa Censurë

Baby Boo