Ish kandidati i ASH-së për Çairin zëdhënës i Shtabit të BESËS


Në një konferencë për shtyp të shefit të shtabit të BESËS Arjanit Hoxha, shihet se në krahë të tij është edhe ish kandidati për kryetar komune nga radhët e ASH-së, Faruk Avdiu. Ende nuk bëhet e ditur nëse ai ka kaluar në BESA por sipas burimeve, ai do të jetë edhe shef shtabi i Lëvizjes Besa në Çair.
Ndryshe, Besa para një viti ia mori disa struktura partisë së Ziadin Selës në Tetovë dhe më gjërë.