I shet avokatit homoseksual fëmijën për 70 mijë euro, vihet në pranga 31-vjeçarja shqiptare


Policia italiane ka arrestuar një grua shqiptare, 31 vjeç, pasi i shiti foshnjën e saj një avokati të njohur në Itali.

Mediat italiane bëjnë me dije se tashmë 31 vjeçarja është dënuar me 1 vit e 4 muaj burg, si edhe me një shumë parash që duhet të paguajë si gjobë.

Ngjarja ka ndodhur ne Pavia, ku shqiptarja kishte bërë pazar me avokatin dhe do të perfitonte prej tij 70 mijë euro nga shitja e femijes.

Që të bëhej gjithçka e ligjshme, para se të lindte, gruaja shqiptare do të martohej me avokatin, i cili deklaroi ligjerisht se femija ishte i tij.

Por, fakti qe ai ishte gay, dhe bashkejetonte me një tjetër mashkull i bëri hetuesit që të dyshonin dhe ta çonin me tej çeshtjen. Aty u zbulua më pas gjithçka, pasi shqiptarja rezultoi se kishte perfituar shuma parash nga llogaria e avokatit. Hetuesit kërkuan me tej ADN dhe ajo hoqi çdo dyshim, fëmija nuk ishte i avokatit.