Histori e trishtë, zgjohet nga koma, por ka humbur të gjithë familjen nga koronavirusi

Kaloi javë të tëra në terapi intensive dhe më në fund e luftoi koronavirusi. Por kur u zgjua zbuloi se ishte i vetmi nga familja e tij që i kishte mbijetuar Covid-19. Kjo është historia e trishtë e një 43 vjeçari nga Edinburgu, të quajtur Scott Miller.
Nëna dhe bashkëjetuesi i saj, në fakt kishin ndërruar jetë ndërsa ai ishte ende në koma. Në një intervistë për BBC, burri tha se nuk duhet ta humbasësh kurrë kujdesin ndaj këtij virusi të pabesë.

Baby Shop Charli

Nëna e Scott, Norma ishte 76 vjeç dhe vdiq në të njëjtin spital ku ishte shtruar i biri.
“Kur unë isha në terapi intensive duke luftuar për jetën, nëna ime ishte në repartin e katit të poshtëm dhe po dilte nga spitali”, tregon 43-vjeçari. E njëjta gjë dhe për bashkëjetuesin e Normës, që jetonte në të njëjtën shtëpi me Scott, i cili ndërroi jetë në moshën 69 vjeçare pasi kishte rënë në kontakt me virusin.

Gjithçka nisi më 21 mars kur Norma rezultoi e infektuar me koronavirus. Një javë më pas ishte radha e Scott. Sharlene Miller, kunata e 43-vjeçarit shprehet se mjekët i kishin thënë që ai nuk do të mund të jetonte.
“Nuk besoj se do ta përballonim dhe humbjen e Scott. Mbaj mend euforinë që na përfshiu në momentin kur i folëm dhe doli nga koma”, tregon gruaja.

Scott tashmë është shëruar dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, por e ka ende të vështirë për të pranuar realitetin. “Kur u zgjova ndjeva një ndjenjë të çuditshme, sikur diçka i kishte ndodhur nënës time. Kur infermieri më tregoi për situatën u shokova. Ishte shumë e vështirë. Është e pabesueshme që ky virus i mori jetën dy njerëzve të mi të dashur”, shprehet me lot në sy 43 vjeçari.

Restorant Lumare
Sigma Doors