Harroje Messin/ FIFA: Ja lojtari më i mirë i ndeshjes, Francë-Argjentinë…


Gazeta Mapo
Kryesore, Rusi 2018, Sport
Harroje Messin/ FIFA: Ja lojtari më i mirë i ndeshjes, Francë-Argjentinë…
30/06/2018, 18:27

Franca është kombëtarja e parë që arrin në çerekfinale të Kupës së Botës në Rusi, pasi mposhti Argjentinën me rezultatin 4-3.

Kylian Mbappe është zgjedhur lojtari i ndeshjes në fitoren dramatike të Francës ndaj Argjentinës.

Në këtë ndeshje shkëlqeu ylli i PSG-së, që realizoi dy gola dhe fitoi një penallti në fillim të ndeshjes.

Kjo ka bërë që Mbappe të zgjidhet edhe lojtari i ndeshjes.

Baby Boo