Greqia goditet nga një tërmet i fortë, lëkundet edhe jugu i Shqipërisë


Pak minuta më parë një lëkundje e fortë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi.

Baby Boo

Lëkundjet janë ndjerë në orën 21:22 të mbrëmjes, me epiqendër 62 km në jugperëndim të Janinës dhe 30 km në veriperëndim të Préveza.

Ende nuk dihet nëse ka apo jo dëme materiale, por lëkundjet kanë qenë të forta.