Finalja e Botërorit, FIFA cakton një orar të çuditshëm

Të shtunën e 14 korrikut do të luhet sfida për vendin e tretë dhe të katërt mes Anglisë dhe Belgjikës, ndërsa finalja e madhe mes Francës dhe Kroacisë do të zhvillohet të dielën më 15 korrik.

Bie në sy orari i këtyre dy sfidave, që për sportdashësit shqiptarë është paksa i çuditshëm.

Belgjikë-Angli do të luhet në orën 16:00, ndërsa finalja Francë-Kroaci do të startojë në orën 17:00.

Image

Image

Baby Boo