Fillon protesta në Prishtinë


Një popull s’i nënshtrohet një njeriu” Ka filluar protesta e Lëvizja Vetëvendosje sot nga ora 14:00 me moton “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”. VV ka akuzuar Thaçin se po dëshiron t’ia japë Serbisë edhe Ujmanin e Trepçën, gjë që siç kanë thënë ata nuk mund ta lejojnë. Qytetarët e shumtë nga qytete të ndryshe janë mbledhur në kryeqyteti, të cilët po marshojnë duke mbajtur sllogane në duar e duke u shoqëruar me muzikë me daulle. Protestuesit janë takuar te Biblioteka Kombëtare për të vazhduar në sheshin ‘Skënderbeu”, dhe do të përfundojë me një koncert në sheshin “Zahir Pajaziti”./Pacensure

Baby Boo