Dalin foto të reja, momenti kur trupi i pajetë i Jan Prengës futet në furgon për tu nxjerrë jashtë resortit

Publikohen momente të tjera lidhur me rrëmbimin dhe vdekjen e Jan Prengës. Fotot tregojnë momentin kur trupi i pajetë futet në furgon për tu nxjerrë jashtë resortit “Golden”

Kamera e sigurisë ka filmuar levizjet- Sipas policisë, Prenga ka ndërruar jetë më datë 17 janar, 2020, ditën e rrëmbimit, dhe se në resort është dërguar pa shenja jete.

Një kamera e sigurie e garazhit të resortit “Golden” ka zbuluar rrëmbyesit dhe vrasësit e 49-vjeçarit të cilët kishin shkatërruar gjithë pikat tjera të survejimit duke harruar regjistrimin në fjalë.

Kamera ka xhiruar gjitha lëvizjet e tyre, duke kapur dhe momentin e futjes së trupit në resort, dhe më pas nxjerrjen e kufomës me qese të zeza.

Hetuesit mendojnë se pengun e kishin qëlluar me thikë në Kamëz. Grupi hetimor ka bindjen se autorët nuk kishin planifikuar ta vrisnin Prengën por ta mbanin peng, ndërsa pas rezistencës së 49-vjeçarit situata u ka dalë nga kontrolli.

Prokuroria e Tiranës ka prerë 11 fletë-arreste për rrëmbimin dhe vrasjen e 49-vjeçarit, ku 5 prej tyre janë ekzekutuar ndërsa 6 të tjerët janë shpallur në kërkim.

Ndërkohë sot Gjykata e Apelit në Tiranë refuzoi ndryshimin e masës së sigurisë për 5 personat e arrestuar, të cilët dyshohet se kanë lidhje me rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Të arrestuarit Bajram Hajri, Leonard Hajri, Olsi Turja, Elton Hajri dhe Festim Bexhdili mohojnë akuzat, ndaj kërkojnë lirimin.

Baby Boo