Ç’PO NDODH NË SHKODËR? KRYEQENDRA E VERIUT E BLINDUAR NGA FNSH DHE RENEA PREJ DITËSH

Pas ngjarjeve kriminale të kohëve të fundit policia vijon kontrollet në Shkodër.

Prej disa ditësh forca të shumta, FNSH, forcat RENEA dhe forcat Operacionale të Tiranës kanë ngritur ngritur postblloqe në lagjen ‘Rus’ dhe ‘Kiras” të qytetit.

Aksioni në Shkodër erdhi pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, pati një takim me krerët e policive në rrethe, ndër to edhe kreun e policisë Shkodër.

Në dy muajt e fundit në Shkodër kanë ndodhur 6 vrasje.

Baby Boo