Blerim Destani bashkëpunon me emrat e famshëm të Hollywood-it për filmin e ri


Blerim Destani është një nga aktorët më të talentuar shqiptar, i cili ka korrur sukses të paparë jashtë kufijve shqiptarë duke u bërë i njohur sidomos në perëndim. Dy vite më parë ai na bëri të gjithëve krenarë, me rolin në ‘The Poison Rose’ ku u shfaq përkrah dy aktorëve me famë botërore John Travolta dhe Morgan Freeman.

Pas kësaj, ishim të bindur se shkallët e suksesit për 39-vjeçarin do ishin në ngjitje teksa ai na ngriti zemrat peshë në dhjetor të 2019. Në një foto të publikuar në Instagram, ai shfaqej me Robert De Niron duke bërë shqiponjën, gjesti simbolik shqiptar, gjatë xhirimeve të filmit “The comeback Trail”, duke na konfirmuar se do luajë krah tij.

Ndërkohë sot ai ka zbuluar se ka nisur punën për një projekt të ri dhe po bashkëpunon sërish me mera shumë të famshëm të Hollywood-it. Blerim Destani ka zbuluar ditën e sotme se është bërë pjesë e kastit të aktorit të filmit “Rebel”, me regji të Adil El Arbi dhe Bilall Fallah.