Berisha sulmon Erdoganin: I foli parlamentit sikur ta kishte vilajetin e vet

BERISHA: Gjuha që përdori në parlament ishte e papranueshme ndaj qytetarëve shqitparëve që vite më parë kanë bashkëpunuar me gylenistët që atë kohë ishin aleatët kryesorë të Erdoganit. Janë kryer akte të rënda. Janë grabitru njerëz në Tiranë dhe Prishtinë nga palo qeveritarë. Jemi trajtuar si koloni.

Baby Boo

Kam mbështetur përpjekjen kundër atyre në grushtin e shtetit, por me dosje korrekte. Por jo rrëmbim të qytetarëve në mes të TIranës dhe Prishtinës. Gjuha e sotme dhunoi sovranitetin e vendin. TI kërkosh parlamentit sikru e ke vilajetin e vet që të bëjhë prokurorin e Gjykatës dhe prokruotui e ktheu vizitën e tij si vizitë sulltani. U binda nga fjala që tha në parlament se nuk duhej të isha sot aty. Në atë sallë nuk e prisja sot. Kishte një motiv tjetër mungesa ime.