Ba*stisje në Shkup, ndalohet një person


Më 17.09.2021 rreth orës 22:00 në rrugën “Ivan Haxhinikollov” pjesëtarët e njësitit për tregëti të paligjshme pran Sektori për Punë të Brendshme – Shkup kanë privuar nga liria 30 vjeçarin me inicialet D.K nga Shkupi. Pas kontrollit në shtëpinë e tij, me urdhër të gjy*katës, kanë gjetur dhe kon*fiskuar mar*ihuanë dhe lëndë të tjera nar*kotike si dhe dy peshore dixhitale, njoftojnë nga MPB, transmeton TV21.

Siç bëjnë të ditur nga MPB, D.K është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të ngritet ak*uzë sipas nenit 215 të Kodit Pe*nal.